СЕДМИЦА на старту. У утакмици која је била мало јачи тренинг, фудбалери Црвене звезде су убедљиво савладали нижеразредног домаћина, екипу Виндишгарстена са 7:0 (3:0) .

Поред пуне мреже недораслог ривала, највећа занимљивост са ове утакмице је то што је брзоноги Јирка одиграо читав меч као десни бек. Голове су постигли Иванић у 9, Боаћи у 31. и 37, Вукановић у 55, Симић у 68. и 75. и Крстовић у 61. минуту.

Следећа провера ће бити права, много јача, против румуског првака Клужа 22. јуна, несуђеног ривала у квалификацијама за ЛШ.

Црвена звезда: Поповић, Јирка, Стојковић, Милуновић, Родић, Чаушић, Јованчић, Иванић, Боаћи, Марин, Јевтовић. У другом полувремену су играли: Станковић, Гобељић, Савић, Конатар, Гаврић, Вулић, Симић, Бен, Вукановић, Крстовић.