ОД ИЗВЕШТАЧА "НОВОСТИ": ЈЕРЕВАН

ЕКСПРЕСНО је Чукарички срушио било какву наду јерменског Банантса, ако је и било после 3:0 у Београду, и резервисао авион за Норвешку још убедљивијим тријумфом у реваншу 5:0 (2:0), укупно 8:0!. Ако сутра увече не буде невиђеног фудбалског чуда, београдски тим играће у следећој рунди квалификација за Лигу Европе са Молдеом, који је у првом дуелу декласирао Рејкјавик са Исланда са чак 7:1 (први меч у Норвешкој играће се 25. јула у Норвешкој).

Данас је у Јеревану много тога било у знаку "тројке" пре него што је пукла "петарда". Меч је почео на плус 33 Целзијуса, "брђани" су имали 3:0 из Београда, а прича о проласку у наредно коло била је завршена већ у 3. минуту. На сцени је био исти тандем као и код првог гола у Београду, само су сада замењене улоге - Тедић је асистирао, Стојановић погодио и утбао стазу за Норвешку.

Тренер Александар Веселиновић извео је исти тим као и прошлог четвртка у Београду, са жељом да и на страни представи велики број младих фудбалера и докаже да није типичан српски тренер, јер би се међу њима велика већина определила за "сигурицу" и неку затворенију варијанту. Награда у виду резултата стигла је брзо, разлика у квалитету била је јасна и у првој утакмици, а двобој са лидером Норвешке биће идеална прилика да се види стварна моћ Чукаричког.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Нишлије оптимисти: Није готово, верујемо у преокрет против Флоре

Наду Банантса да да може макар до ремија или чак и победе одузета је у 31. минуту. Опет су исти играчи српског клуба били на сцени. Овог пута голман домаћина Ајрапетјан одбио је лопту после шута Стојановића, али само до Тедића, који га је већ тећи пут савладао у овом двобоју.

Остало је само да се посао рутински приведе крају, јер су фудбалери Чукаричког сигурно већ почели да мисле на стартни двобој српске Суперлиге са Напретком и на Норвешку. Посебно када је Луковић из "мртвог" угла протурио лопту поред голмана и већ у 49. минуту на семафор уписао београдски резултат, с тим што је јерменска "тројка" резултатски била много лакша и бржа.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВРУЋЕ У ЈЕРЕВАНУ: Лепотица дели правду Чукаричком (ФОТО)

Мрежа Банантса напуњена је до врха, опет се истакао резервиста Бирманчвић (гол, изнуђен пенал и потпуно беспотребно скидање дреса после поготка и "расправа" са домаћим навијачима), погодио је и Стојановић са беле тачке...

БАНАНТС - ЧУКАРИЧКИ 0:5 (0:2)

СТРЕЛЦИ: Стојановић у 3. и 75. из једанаестерца Тедић у 31, Луковић у 49, Бирманчевић у 71. минуту. Стадион Банантса. Гледалаца: 2.500. Судија: Јоанис Пападопулос (Грчка) 7.

БАНАНТС: Ајрапетјан 5 - Ајвазјан 5, Кподо 5, Восканијан 5, Петросјан 5 - Камара 5, Берагхамјан 5 (од 60. Кобзар -), Дашијан 5 - Мелконјан 5, Станојевић 5 (од 46. Хакобјан 5), Глишић 5 (од 73. Синијавски -).

ЧУКАРИЧКИ: Белић 7 - Ћирковић 7, Шапић 7, Пушкарић 7 (од 73. Каменовић -), Богосавац 7 - Доцић 7,5 (од 60. Ђорђевић - ), Ковач 7, Стојановић 8 - Видосављевић 7, Луковић 7,5, Тедић 7,5 (од 53. Бирманчевић 7,5).

Играч утакмице: Стојановић (Чукарички).

СПЕЦ: Димитрије Каменовић, који је ушао у игру у другом полувремену данас је напунио 19 година