Фудбалери Еибара победили су вечерас на свом стадиону после преокрета Севиљу са 3:2 у шестом колу шпанске Примере.

Севиља је повела поготком Лукаса Окампоса у 11. минуту, да би на 2:0 у 33. повисио Оливер Торес.

Деловало је све до 65. минута да су Андалужани на прагу победе, али је Еибар неочекивано за 17 минута преокренуо и уписао први тријумф у сезони.

Прво је Фабијан Орељана у 65. минуту смањио заостатак на 1:2, да би изједначење донео Педро Леон у 77.

Велико славље домаћинима донео је Коте у 82. минуту.

Српски репрезентативац Марко Дмитровић одиграо је цео меч за Еибар, док је Немања Гудељ наступао од 68. минута за Севиљу.

Еибар је овом победом дошао пет бодова и сада заузима 17. место док је Севиља седма са 10.

Дуел Селте и Еспањола је завршен без победника - 1:1. Гости су повели преко Педросе у 48. минуту, али је Санти Мина у петом минуту судијске надокнаде постигао гол и донео бод домаћину.

Еспањол је сада пао на 18. место са пет бодова, док је Селта на 15. позицији са бодом више.