Фудбалери Челсија победили су данас на свом терену Кристал Палас са 2:0, у утакмици 12. кола Премијер лиге.

Голове за победнички тим постигли су Тами Абрахам у 52. и Кристијан Пулишић у 79. минуту.

Челси је уписао осму победу од почетка шампионата, а шесту узастопну и тренутно је други на табели са 26 бодова.

На другој страни, Кристал Палас је девети са 15 освојених бодова.

Челси у наредном колу Премијер лиге гостује Манчестер ситију, док Кристал Палас дочекује Ливерпул.

Фудбалери Њукасла победили су данас на свом терену Борнмут са 2:1, у утакмици 12. кола Премијер лиге.

Борнмут је повео у 14. минуту голом Херија Вилсона, а изједначио је Деандре Једлин у 42. минуту. Победу црно-белима донео је Киран Кларк голом у 52. минуту.

Њукасл сада има четири победе и 11. је на табели са 15 бодова, а Борнмут са бодом више заузима седмо место.

Евертон је на гостовању победио Саутемптон са 2:1. Том Дејвис донео је вођство Евертону у четвртом минуту, а изједначио је Дени Ингс у 50. Победу ливерпулском клубу обезбедио је Ришарлисон голом у 75. минуту.

Евертон је 13. на табели са 14 бодова, док је Саутемптон после осмог пораза претпоследњи са осам.

Тотенхем и Шефилд јунајтед одиграли су у Лондону нерешено 1:1. Домаћи су повели у 58. минуту голом Сон Хунг Мина, а бод Шефилд јунајтеду обезбедио је Џорџ Болдок у 78. минуту.

Шефилд је наставио низ добрих резултата и пети је на табели са 17 бодова. Тотенхем је везао други реми у првенству и заузима 12. место на табели са 14 бодова.

Барнли је као домаћин победио Вест Хем са 3:0, док је Челси на Стамфорд Бриџу био бољи од Кристал Паласа, 2:0.

У последњем мечу дана Лестер је победио Арсенал на свом терену са 2:0.

Голове за Лестер постигли су Џејми Варди у 68. и Џејмс Медисон у 75. минуту.

Лестер је после четврте узастопне победе, укупно осме, други на табели са 26 бодова, колико има и трећепласирани Челси.