Претпоследњи меч у квалификацијама за ЕП Србија је решила у своју корист.

Због казне УЕФА, пред неколико хиљада малишана до 14 година, изабраници Љубише Тумбаковића су на стадиону "Рајко Митић" савладали Луксембург 3:2 (2:0), головима Александра Митровића (два) и Немање Радоњића.

20:03 - САСТАВИ

СРБИЈА: Дмитровић, Максимовић Никола, Миленковић, Коларов, Младеновић, Миливојевић, Максимовић Немања, Милинковић-Савић, Тадић, Љајић, Митровић.

ЛУКСЕМБУРГ: Морис, Шано, Жерсон, Хал, Јанс, Филипс, Тил Оливије, Карлсон, Тил Винсент, Родригеш, де Вил.

20:46 - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО

Сусрет је почео, први су са центра кренули "орлови". Србија је кренула веома офанзивно. У 4. минуту запретио је Коларов, али је његов покушај са преко 20 метара послужио само да се загреје голман гостију. Два минута касније покушао је и Митровић, али је његов покушај главом био лак плен за чувара мреже Луксембурга. У 6. минуту покушао је Љајић, са ивице казненог простора, мало искоса са десне стране, шутирао је по земљи, право у Мориса.

20:55 - ГОООЛ - СРБИЈА ВОДИ

Србија води од 10. минута голом Александра Митровића. Велики део посла одрадио је Душан Тадић на десној страни. Фудбалер Ајакса је са ивице казненог простора упутио одличан центаршут на другу стативу, где се нападач Фулама одлично снашао и главом послао лопту у мало мрежу на другој страни.

Голу "орлова" преходио је промашни зицер Митровића. Снажни центарфор је узео лопту на двадесетак метара од гола гостију, у ситуацији један на један изиграо је дефанзивца гостију и изашао сам пред голмана, али је шутирао директно у њега.

21:03 - НОВА ПРИЛИКА ЗА МИТРОВИЋА

У 18. минуту је Митровић био у новој прилици. Поново је асистент био Тадић, центрирао је са десне стране, а српски нападач је у висини пенала ухватио волеј. Лопта је одскочила од земљу и пошла ка мрежи ривала, али је голман Луксембурга успео да интервенише и проследи је у корнер после којег није било узбуђења.

21:07 - СТАТИВА ГОСТИЈУ

Велика прилика за госте у 22. минуту. Готово ни из чега се Тилу отворила прилика да шутира, пошто је вукао лопту неколико метара. Упутио је ударац са ивице казненог простора, Дмитровић је већ био савладан, али је лопта, на срећу Србије, погодила стативу и отишла у гол аут.

21:14 - ПРЕТИ И ЉАЈИЋ

У 29. минуту гостима је запретио и Адем Љајић. Поново је Душан Тадић одрадио највећи део посла, на двадесетак метара од гола, неколико секунди је држао лопту у ногама и чекао право решење. Љајић је одлично утрчао по левој страни иза леђа дефанзиваца гостију, добио је од Тадића одличу лопту, шутирао је из прве у други угао, али је голман Луксембурга још једном био спреман и одбио је у корнер.

У 34. минуту поново је покушао Љајић. Примио је везиста лопту по левој страни, пошао у средину и са преко 20 метара одлично шутирао, али је лопта прошла тик поред места где се спајају статива и пречка.

21:23 - ПРВИ ЖУТИ КАРТОН НА МЕЧУ

У 38. минуту први жути картон добио је Тил, због веома неопрезног старта над Луком Миливојевићем.

21:28 - ГОООЛ - МИТРОВИЋЕВА МАЈСТОРИЈА

У 43. минуту Србија је дуплирала вођство другим голом Александра Митровића. Оно што неколико минута раније није успело Љајићу, пошло је за ногом нападачу Фулама. Митровић је примио лопту по левој страни, повукао је неколико корака ка средини терена и онда са 22, 23 метара, мало искоса, погодио супротни горњи угао гола гостију.

21:42 - ПОЛУВРЕМЕ

После 60 секунди надокнаде времена холандски арбитар је одсвирао крај првог полувремена.

21:48 - ПОЧЕЛО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

На полувремену селектор Луксембурга је на терен послао Скендеровића уместо Филипса. У саставу Србије није било промена.

21:56 - НОВИ ЖУТИ КАРТОН ЗА ГОСТЕ

У 51. минуту веома оштро је стартовао Карлсон на Сергеја Милинковића Савића, због чега је добио жути картон.

21:57 - ГООЛ - ЛУКСМЕМБУРГ СМАЊИО РЕЗУЛТАТ

У 54. минуту Луксембург је преполовио вођство Србије. Напад гостију је ишао по десној страни, једним додавањем је на левој пронађен Карлсон, који је лопту по земљи упутио у казнени простор Србије. Гершон Родригез је био усамљен на пеналу, примио је лопту окренут леђима голу, неометан је окренуо и потом матирао Дмитровића.

22:06 - ПРВА ИЗМЕНА У СРБИЈИ

У 62. минуту Љубиша Тумбаковић прави прву промену. Уместо Сергеја Милинковића Савића у игри је Немања Радоњић. Год гостију је Тил уступио место Турпелу.

22:10 - ГОСТИ СВЕ ОПАСНИЈИ

Луксембуржани су све опаснији. Изашли су у пресинг и притискају последњу линију "орлова". Гершон Родригез је у 66. минуту био у доброј позицији да угрози гол Србије, али је веома лоше шутирао са двадесетак метара и лопта је отишла поред гола Дмитровића.

22:13 - ГОООЛ - РАДОЊИЋ МАТИРАО ГОСТЕ

У 69. минуту Немања Радоњић доноси Србији два гола предности. Митровић је искористио кикс дефанзиваца гостију, узео лопту на двадесетак метара од гола и пошао ка казненом простору. Проигравање му није успело, пошто је погодио једног дефанзивца Луксембурга, али се лопта одбила идеално ка Радоњићу, који је шутирао из прве и постигао веома ефектан гол.

22:19 - ГООЛ - ДМИТРОВИЋ ВАДИ ЛОПТУ ИЗ МРЕЖЕ

Није дуго трајала радост "орлова", пошто је у 75. минуту Турпел погодио мрежу Србије. Тадић је изгубио лопту на половини ривала, Турпел је повукао контранапад, упослио једног саиграча на десној страни и добио идеалан центаршут, после чега му није било тешко да са шест метара главом пошаље лопту у мрежу Србије.

22:32 - МИТРОВИЋ ПОГАЂА СТАТИВУ

Сјајна прилика за Србију у 84. минуту. Радоњић је са денсе стране додао лопту до Митровића на првој стативи, нападач Фулама је био мало искоса, али је успео да шутира. Ипак, уместо у мрежи, лопта је завршила на стативи гола Луксембурга.

22:34 - ИГРА СЕ ЈОШ ЧЕТИРИ МИНУТА

Играће се још четири минута надокнаде времена. Последња три ће на терену провести Саша Лукић, који је заменио Душана Тадића.

22:37 - КРАЈ УТАКМИЦЕ

Меч је завршен победом Србије 3:2.