ВАТЕРПОЛИСТИ Партизана су у дербију четвртфинала Купа Србије савладали Нови Београд 11. април са 17:6 (3:1, 3:3, 7:2, 4:0).

Мада семафор говори да су црно-бели лако изборили финални турнир, утакмица је била занимљива све до два и по минута пре краја треће четвртине када је код резултата 9:6 судија Раковић за 30 секунди показао чак три црвена картона гостима: Асановић је искључен без права замене, Николов са правом замене, а тренер Вујасиновић због приговора. Тада је било и решено питање победника.

Црно-белима су се на Ф4 Купа Србија, 30. новембра и 1. децембра, придружили и: Црвена звезда (савладала Војводину са 17:8), Раднички (потопио Наис са 16:4) и бранилац трофеја, Шабац, који је лако изашао на крај са Бањицом – 19:6.