Mlade fudbalske reprezentacije Nemačke i Španije boriće se za trofej evropskog prvaka na kontinentalnom šampionatu u Poljskoj. "Panceri" su do završne predstave stigli posle boljeg izvođenja penala protiv Engleske (2:2, 4:3), dok je "crvena furija" bila ubedljiva protiv Italije - 3:1.

Prvi su do finala stigli Nemci. U veoma uzbudljivom duelu, punom preokreta “panceri” su poveli u golom Selkea u 35. minutu, ali su Ostrvljani posle samo šest minuta stigli do izjednačenja pogotkom Greja.

Već u petom minutu drugog poluvremena Englezi su preko Abrahama došli do preokreta, da bi meč u produžetke odveo Plate, golom u 70. minutu susreta.

Kako u dodatnih 30 minuta nije bilo golova prvog finalistu odlučili su penali. Prvi je, u drugoj seriji, neprecizan bio nemački reprezentativac Gerhard, da bi odamh posle njega penal promašio i strelac vodećeg gola za "gordog albiona" Abraham.

Sve do odlučujuće serije fudbaleri obe selekcije su bili precizni, da bi golman “pancera” odbranio posldnji penal Nejtanu Redmondu i tako svoju selekciju odveo u meč za trofej, u kojem će se sastati sa Španijom, koja je, barem rezultatski, imali znatno lakši posao u polufinalu.

Posle izjednačenog prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, Italijani su u nastavku meča potunuli, iako su se borbeno držali igrajući više od pola sata sa igračem manje. Kola su za "azure" nizbrdo krenula u 53. minutu susreta, kada je Saul doveo Špance u vođstvo, a još teže im je postalo pet minuta kasnije, kada je Galjardini, u razmaku od osam minuta, zaradio drugi žuti karton.

I pored igrača manje, Italijani su uspeli da izjednače golom Bernardeskija u 62. minutu. Ipak, nada "azura" je trajala samo tri minuta pošto je Saul ponovo doveo Špance u prednost. Fudbaler madridskog Atletika je sjajnu partiju krunisao het-trikom u 74. minutu, kada je postalo definitivno jasno da će se u finalu, u petak od 20.45, sastati Španija i Nemačka.