Fudbaleri Sevilje uspeli su večeras s igračem manje da nadoknade zaostatak od dva gola protiv Eibara i na kraju odigraju 2:2 u 23. kolu španske Primere.

Eibar je bio na pragu pobede na gostovanju, ali su u finišu ipak poklekli i ostali bez dva boda. Vodeći gol za goste postigao je Fabijan Oreljana u 22. minutu, da bi Čarls u 63. povisio na 2:0.

Sevilja je od 83. minuta igrala s desetoricom igrača pošto je Ever Banega dobio crveni, ali je i pored toga uspela da stigne prednost gostiju na veliku radost domaćin navijača.

Prvo je Visam Ben Jeder u 84. smanjio zaostatak Sevilje, da bi konačnih 2:2 postavio Pablo Sarabija u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Nešto ranije danas Valensija i Real Sosijedad igrali su nerešeno bez golova, dok je Leganes rezultatom 3:0 savladao Betis.

Sevilja je četvrta na tabeli sa 37 bodova, dok je Eibar 10. sa 30.

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Barselone igrali su danas nerešeno bez golova u poslednjoj utakmici 23. kola španske Primere.

Domaćin je i pored znatno manjeg poseda lopte na svom stadionu San Mames nadigrao prvaka Španije, ali ipak nije uspeo da dođe do pobede i tri boda.

Barselona je tokom većeg dela meča delovala tromo, bez prave ideje, a čak nije uspela ozbiljnije da pripreti Bilbau.

Atletik je u drugom delu meča imao par dobrih prilika, ali je Injakiju Vilijamsu i Mikelu San Hoesu nedostajalo sreće i koncentraciji u završnicama, a i Mark-Andre Ter-Štegen se istakao s odbranama.

Barselona je prva na tabeli Primere sa 51 bodom, dok je Bilbao 13. sa 27.