Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije, pošto su danas sa 4:0 pobedili Napredak.

Strelci u Kruševcu su bili Goran Zakarić u 31, Danilo Pantić u 45, Mark Valijente u 66. i Rikardo Gomeš u 72. minutu.

Utakmicu je između ostalog obeležio i manji sukob privremenog trenera Partizana Žarka Lazetića sa fudbalerom crno-belih Nemanjom Nikolićem, posle čega ga je izveo iz igre.

15:13 - SASTAVI TIMOVA

NAPREDAK (4-5-1): Napredak: Ni. Petrović – Aksentijević, Marinković, Ostojić, Obradović – Jović, Ivanović – Ndiaje, Baha, Alivodić - Ilić. Rezerve: Janković, Stevanović, Ne. Petrović, Đorić, Rušević, Deak, Eskić.

PARTIZAN (4-4-2): Partizan:  Stojković – Šehović, Valijente, Pavlović, N. G. Miletić – Šćekić, Zđelar, Pantić, Zakarić – Nikolić, Rikardo. Rezerve: Kljajić, Urošević, Kosović, Smiljanić, Đerlek, Tošić, Georgijević.

15:32 - POČEO JE MEČ U KRUŠEVCU

Lopta je posle bacanja novčića pre početka utakmice pripala domaćinu, pa je kapiten Partizana Vladimir Stojković zatražio da se promene strane. Crno-beli će u prvom poluvremenu napadati sa desne na levu stranu.

Napredak je pripretio već u drugom minutu. Aksentijević je nadmudrio Zdjelara i pronašao Ndiajea, koji je bio sam na suprotnom levom boku. Imao je dovoljno vremena da se namesti za šut, ali je poslao loptu daleko od gola.

15:42 - CRNO-BELI PRETE GOLU DOMAĆINA

Posle dobrog centaršuta Pantića iz slobodnog udarca u petom minutu, Valijente se u gužvi izborio za šut glavom, ali je golman Napretka uhvatio tu loptu.

U 11. minutu i sam Pantić je šutirao direktno na gol, ali je Petrović još jednom bio siguran.

15:45 - OPASNO PO STOJKOVIĆA

U 14. minutu utakmice stvorila se gužva u kaznenom prostoru Partizana. Srećom po crno-bele, lopta je završila u gol autu, a Vladimir Stojković je bio besan na svoju odbranu zbog novog propusta.

Napredak svoju šansu traži po desnoj strani. U 19. minutu Alivodić je došao do ivice kaznenog prostora crno-belih, pronašao Ivanovića, koji je potom želeo da ubaci loptu u peterac, ali je Pavlović bio dobro postavljen.

15:56 - PRVI ŽUTI KARTON NA MEČU

Prvi je na utakmici "požuteo" Ostojić, koji je u 25. minutu sankcionisan zbog povlačenja Rikarda.

16:00 - ŠANSA ZA NIKOLIĆA

Igrao se 29. minut kada je Nikolić posle sjajno izvedenog auta u šesnaestercu šutirao na gol, ali je Petrović još jednom sjajno odreagovao.

16:03 - CRNO-BELI VODE GOLOM ZAKARIĆA

GOOOOOL! Partizan vodi 1:0!Nikolić je dobio loptu u kaznenom, uspeo je da je zadrži u naletu nekoliko igrača Napretka i da na vreme pronađe na levoj strani Gorana Zakarića koji vara golmana i trese mrežu Napretka.

16:11 - SUKOB TRENERA I IGRAČA - LAZETIĆ ZAMENIO NIKOLIĆA

Velika nervoza u taboru Partizana. O tome svedoči kratka prepirkaNemanje Nikolićasa trenerom Žarkom Lazetićem. Kamere TV Arenasport su uhvatile reči Nikolića upućene prema klupi crno-belih, pa je struka morala odlučila da reaguje i zameni napadača. U igru će Zoran Tošić.

16:22 - MAJSTORIJA PANTIĆA, PARTIZAN VODI 2:0

GOOOOOL! Partizan vodi 2:0. Majstorija Pantića. Vezni fudbaler Partizana postigao je prelep gol iz "slobodnjaka" u 45. minutu, odnosno drugom sudijske nadoknade. Pogodio je Pantić same rašlje gola Napretka.

16:24 - POLUVREME

Kraj prvog poluvremena. Partizan vodi 2:0 u Kruševcu. Daleko od toga da su crno-beli briljirali, ali imaju lepu prednost posle 45. minuta.

16:40 - POČELO JE DRUGO POLUVREME

Nastavlja se utakmica u Kruševcu. Dvostruka izmena u Napretku. Eskić i Stevanović su ušli u igru, a izašli su Aksentijević i Ivanović.

16:49 - USPAVANKA U KRUŠEVCU

Uspavanka u drugom poluvremenu. Partizan se zadovoljio sa prednošću i uspeli su skroz da  uspore utakmicu u nastavku. Napredak bez trenera Milorada Kosanovića, koji je isključen u poluvremenu bez ideje da stvori bilo kakvu šansu.

16:56 - RIKARDO UPROPASTIO ZICER

Zakarić je sjajno proigrao Rikardo dodavanjem u prazan prostor, ali je napadač Partizana umesto da šutira odlučio da asistira Tošiću, što je iskoristio golman Napretka i presekao proigravanje kroz kazneni.

17:01 - PONIŠTEN GOL NAPRETKA

Gol Napretka, ali - ofsajd u 64. minutu! Kruševljani su postigli pogodak posle kornera i akcije nakon toga, ali je glavni sudija pokazao da je strelac Eskić bio u nedozvoljenoj poziciji.

17:03 - VALIJENTE POGAĐA ZA 3:0

GOOOOOL! Partizan vodi 3:0 od 66. minuta! Nakon centaršuta iz slobodgnogudarca sa levog boka, na desnoj strani kaznenogprostoraglavomjeodigrao Šćekić ka golu, gde se na pravom mestu našao Mark Valijentei iz drugog pokušaja glavom savladao Petrovića.

17:06 - ZAKARIĆ SE OBRUKAO

Kakav promašaj Gorana Zakarića! Krilni napadač Partizana je promašio sa peterca potpuno prazan gol!Veliki kiks je napravio golman Napretka, izgubio je loptu ispred šesnaesterca,onda je odbranio udarac Rikarda, a Zakarić je naleteo na odbitak i - obrukao se!

17:09 - GOLEADA U KRUŠEVCU, UPISAO SE I RIKARDO

Još jedan gol za Partizan! Sjajna lopta Danila Pantića za Rikarda Gomeša i sigurna realizacija najboljeg strelca Partizana.

17:16 - MIRAN KRAJ MEČA

Mirno se privodi utakmica kraju po katastrofalnom terenu, koji sada već nimalo ne liči na podlogu za fudbal. Dobar napad Partizana, povukao ga je Miletić po levoj strani, Rikardo je potom proigrao Tošića na ivici šesnaesterca, on je pao posle duela, a sudija je pokazao da nema prekršaja. Ubrzo posle toga velika šansa i za Rikarda, ali iz dobre situacije šutira preko gola.

17:20 - PARTIZAN U POLUFINALU

Rutinski trijumf Partizana u Kruševcu i plasman u polufinale Kupa Srbije. Prekinuli su crno-beli i seriju loših rezultata, odnosno poraza i ostali u trci za jedan trofej do kraja sezone.