Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas na svom terenu Levante sa 3:2, u utakmici četvrtog kola španske Primere.

Real je golovima Karima Benzeme u 25. i 31. minutu i pogotkom Kasemira u 40. minutu imao velikih 3:0 na poluvremenu.

Borha Majoral je u 49. minutu smanjio na 1:3, a konačan rezultat postavio je Gonzalo Melero u 75. minutu.

Real je upisao drugu pobedu od početka sezone i sa osam osvojenih bodova trenutno je drugi na tabeli, dok je Levante peti sa dva boda manje.

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Valensiju sa 5:2 u četvrtom kolu španske Primere.

Katalonci su već od prvog minuta igrali ofanzivno, a već u trećem 16-godišnji Ansu Fati iskoristio je proigravanje Frenkija De Jonga za vođstvo Barselone.

Samo četiri minuta kasnije Fati je uzvratio asistenciju De Jongu koji je postigao svoj prvi pogodak u dresu Barelone.

Valensija je sredinom prvog poluvremena uspela da uspostavi ravnotežu i smanji zaostatak posle gola Kevina Gameira.

U drugom delu meča Valensija nije imala rešenje za razigranu Barselonu, a Đerar Pike je u 53. minutu pogodio za 3:1.

Pitanje pobednika rešio je Luis Suares golovima u 61. i 82. minutu, da bi konačan rezultat postavio Maksimilijano Gomes u 92.

Nešto ranije danas Real Sosijedad pobedio je Atletiko Madrid sa 2:0, dok je Viljareal s 3:0 trijumfovao protiv Leganesa.