DERBI u Londonu Grupe B Lige šampiona, u kojoj je i Crvena zvezda, doneo je gotovo nestvaran rezultat. Prošlogodišnji finalista Totenhem potučen je do nogu, nakon maestralne partije Bajerna, u čijim je redovima blistao četvorostruki strelac, 24-godišnji krilni napadač Serž Gnabri – 2:7.

„Pevci“ su poveli 1:0 golom Hon-Ming Sona već u 12. minutu, i posle toga kao da su se raspali. Igrali su kao početnici, gubili olako lopte, a surovi Bavarci su sve to koristili i napunili im mrežu do vrha. Na kraju, bilo je pet pogodaka prednosti za goste, što je najveća razlika kojom je bilo koji engleski klub izgubio u nekom od UEFA takmičenja kod kuće. I Gnabri je oborio jedan rekord, pošto je postao prvi fudbaler koji je postigao četiri pogotka u drugom poluvremenu nekog meča LŠ.

Osim Totenhema, loše veče, doduše ne baš toliko, imao je Real u Grupi A, gde je posle poraza od PSŽ (0:3), još jednom posrnuo. Bez našeg Luke Jovića, koji je presedeo ceo meč na klupi, Madriđani su jedva došli do boda protiv Briža (2:2), koji je prokockao vođstvo od 2:0. U drugom meču, pariski „sveci“ su do trijumfa na terenu Galatasaraja došli prvencem Italijana Maura Ikardija (1:0).

Juventus je bio siguran u Grupi D protiv Bajera iz Leverkuzena, a tačku na pobedu (3:0) stavio je Kristijano Ronaldo rekordnim 127. golom u LŠ. I Atletiko je ostvario cilj na gostovanju Lokomotivi – 0:2.

Dinamo Zagreb je dobro prošao, pošto je primio samo dva gola na travi Mančester sitija (2:0), a debitant Atalanta je u Milanu pala u petom minutu nadoknade duela sa Šahtjorom (1:2).

REZULTATI i strelci: Real – Briž 2:2 (Ramos 55, Kazemiro 85 – Denis 9, 39, CK: Vormer 84), Atalanta – Šahtjor 1:2 (Zapata 28 - Moraeš 41, Solomon 90+5), Galatasaraj – PSŽ 0:1 (Ikardi 52), Juventus – Bajer L. 3:0 (Iguain 17, Bernadeski 62, Ronaldo 89), Lokomotiva M. – Atletiko 0:2 (Feliks 48, Parti 58), M. siti – Dinamo Z. 2:0 (Sterling 66, Foden 90+5). B. ANTIĆ

GNABRI: TEŠKO JE PRONAĆI REČI

SERŽ Gnabri, napadač Bajerna, blistao je posle fantastične partije:

- Teško je pronaći reči da se opiše pobeda od 7:2. Niko od nas nije mogao ni da zamisli ovako nešto. A postići četiri gola je čudesan osećaj – rekao je mladi Nemac.