Predsednik Aleksandar Vučić ugostio je danas žensku odbojkašku reprezentaciju Srbije, koja je u nedelju, na Evropskom prvenstvu u Turskoj osvojila zlatnu medalju i odbranila titulu evropskog šampiona.

Predsednik je zlatne odbojkašice, stručni štab i predstavnike Saveza primio u zgradi Predsedništva na Andrićevom vencu.

Predsednik je čestitao odbojkašicama osvajanje zlatne medalje i poručio im da su uspele u tome da ženska odbojka postane jedna od nasih uzdanica.

Kako je primetio, ljudi u Srbiji su navijali svim srcem, a prenos finanlne utakmice oborio je sve rekordne gledanosti.

Odbojkašice Srbije osvojile su zlatnu medalju i ponovo je postale šampionke Evrope, pošto su u nedelju u finalu Evropskog prvenstva pobedile domaću selekciju Turske 3:2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25,15:13).

Izabranice Zorana Tezić odbranile su titulu osvojenu pre dve godine na EP u Azerbejdžanu i Gruziji, osvojivši ukupno trećo zlato za Srbiju na prevenstvima Starog kontinenta.

Srbija je šampionat završila bez ijednog poraza, a ova generacija srpskih odbojkašica igrala je finala na poslednja tri velika takmičenja: na Olimpijskim igrama (2016), Evropskom prvenstvu (2017) i Svetskom šampionatu (2018).

Nove-stare evropske šampionke sinoć je dočako hiljade ljudi ispred Skupštine Beograda.

Izlazak zlatnih devojaka na balkon gradske skupštine prisutni su pozdravili gromoglasnim aplauzom, nakon čega je usledila himna Srbije i vatromet.

Uz pesmu "Pukni zoro", odbojkašice su sa okupljenima proslavile evropsko zlato.